Úspěchy za rok 2019/20

23.12.2019

Lidé v ČR postrádají kromě finanční gramotnosti i gramotnost energetickou. Drtivá většina lidí ani neví, jaký je rozdíl mezi DISTRIBUTOREM a DODAVATELEM. Netuší, že existuje více jak 60 dodavatelských společností a nějaký Energetický zákon, nad kterým dohlíží ERÚ instituce neboli Energetický Regulační Úřad. 

Nechápou, proč by je to mělo zajímat. Netuší, že kdyby měli alespoň Energetické minimum, pak by dokázali sobě i celé své rodině pomáhat a chránit ji před podvodnými praktikami prodejců i samotných dodavatelů, kteří se snaží své klienty držet v informační tmě a uvádět je v omyl.

Lidé netuší, jaký je rozdíl mezi REGULOVANOU a NEREGULOVANOU cenou a jaký vliv má například na ZDRAŽOVÁNÍ. Neví, že když se v TV, na Internetu či tisku hovoří o zdražování OTE, tak se zde hovoří a jedná pouze o REGULOVANÉ ČÁSTI cen, kdy například pro rok 2020 se cena této složky zdraží jen o +1,5% ...i tak ale toto malé 1,5% zdražení do státního rozpočtu přinese o +500.000.000 Kč ročně víc.

Toto zdražení je z nařízení státu a OTE, tedy ze strany zákona a nedá se s tím tedy nic moc dělat. Drtivá většina lidí již ale neví, že pak je zde NEREGULOVANÁ ČÁST cen - tedy položky, poplatky, tarify a ceny, které si bez dozoru státu a OTE určují a stanovují sami DODAVATELÉ ...a toto zdražení NENÍ PODLOŽENO ZÁKONEM. TEDY LIDÉ S TÍMTO ZDRAŽENÍM VŮBEC NEMUSEJÍ SOUHLASIT!!! O tomto se ale nemluví. 

Lidé ani netuší, jak se proti tomuto zdražování mohou bránit. A přitom toto zdražování je nejcitelnější a dosahuje okolo 10% až 30% nárůstu každý rok PODLE TOHO, U JAKÉHO DODAVATELE JSTE a JAK DLOUHO JIŽ U NĚJ JSTE. ČÍM DÉLE -TÍM HŮŘ PRO VÁS!

Mnozí lidé neví, že se NEZDRAŽUJE CELÁ KONCOVÁ CENA NA JEJICH ROČNÍM VYÚČTOVÁNÍ a FAKTUŘE, ale zdražuje se zvlášť část REGULOVANÁ (cca o +1,5% ročně) a zvlášť část NEREGULOVANÁ (cca o těch +10% až 30% ročně).


Jeden příklad za všechny. Budeme naivní a budeme předstírat, že nás dodavatelé zas až tak moc neokrádají a že nám tedy zdražují jen a pouze o těch 10% ročně. (Realita je však 30%).

Postupný nárůst cen ve STŘEDNĚ VELKÉM BYTĚ - například v paneláku:
Náš pan Karel Ukázka platí v ročním vyúčtování (ve faktuře) částku 7.000 Kč za rok - což odpovídá částce 600 Kč měsíčně na zálohách = 7.200 Kč za rok, aby mohl jeho dodavatel panu Karlovi na konci roku vrátit takzvaný "přeplatek" ve výši 200 Kč.
Z celkové ceny 7.000 Kč je Regulovaná část cca 3.000 Kč.
a Neregulovaná část činí cca 4.000 Kč.

Hned druhý rok zdraží (stát) OTE o +1,5% ročně. REGULOVANÁ cena se tedy zvedne ze 3.000 Kč na 3.045 Kč/rok. NEREGULOVANÁ cena se zvedne o +10% ze 4.000 Kč na 4.400 Kč/rok.

Souhrn: 4.400+3045 Kč = 7.445 Kč ročně.
Zálohy 600 Kč měsíčně již tedy nepokrývají výdaje a dodavatel tedy panu Karlovi nařídí zvýšení záloh alespoň o 150 Kč měsíčně, na částku 750 Kč. Tedy 750 x 12 měsíců = 9.000 Kč ročně.

Třetí rok zdraží (stát) OTE o dalších +1,5% ročně. REGULOVANÁ cena se tedy zvedne ze 3.045 Kč na 3.091 Kč/rok. NEREGULOVANÁ cena se zvedne o +10% ze 4.400 Kč na 4.840 Kč/rok.

Souhrn: 4.840+3091 Kč = 7.931 Kč ročně.
Pan Karel Ukázka tak od dodavatele ve vyúčtování dostane přeplatek ve výši 1.069 Kč.
(9.000-7931=1.069) A pan Karel je nadšený, jakého má skvělého dodavatele, který mu i vzhledem k oznámenému zdražení ještě vrátil 1.069 Kč

A tak bychom mohli pokračovat rok za rokem, ...až by panu Ukázkovi nestačili zálohy, dodavatel by mu opět navýšil zálohy o pár set korun měsíčně - aby mu měl opět z čeho vracet peníze!

Během pouhých pěti let by tak pan Karel Ukázka vyhodil z okna úplně zbytečně docela pěknou částku. V našem příkladu by to dělalo 2.442 Kč, o které by dodavatel pana Karla okradl.
(při průběžném zdražování o 30% by dodavatel pana Karla okradl o částku 7.326 Kč) a to během pouhých pěti let.

A tak bychom mohli samozřejmě pokračovat. Nechtějte raději ani vědět, o kolik peněz okrádají dodavatelé své klienty, kteří mají mnohem vyšší spotřebu než lidé v panelových bytech.

Pokud byste ale přeci jen chtěli vědět, na čem jste a o kolik peněz jste zatím přišli a o kolik peněz vás dodavatel již "okradl", rádi vám uděláme konkrétní kalkulaci a výpočet přímo na míru.

Rozhodně vám doporučujeme, abyste se stali našimi klienty - ZDARMA vás rádi budeme zastupovat a vyjednáme vám ty nejlepší podmínky, výhody a ceny. Budeme dohlížet na vašeho dodavatele, a kontrolovat jej, aby cena, kterou vám účtuje, byla adekvátní k cenám běžným a vy jste tak zbytečně nevyhazovali peníze z okna! A především, ZABRÁNÍME VAŠEMU DODAVATELI, ABY VÁM NAVYŠOVAL CENU!


Zde je seznam DODAVATELSKÝCH společností, u kterých jsme za rok 2018 a 2019 nejčastěji museli řešit jejich nepoctivé jednání a přestupky. Rádi bychom zde uvedli, že naši klienti vyhráli veškeré spory, při kterých jsme je zastoupili. Žádný náš klient nikdy neplatil žádné pokuty ani sankce.

Armex energy, a.s. ; Bohemia energy s.r.o. ; Centropol a.s. ; Comfort Energy s.r.o. ; 
ČEZ prodej, a.s. ; Dobrá energie s.r.o. ; Energie na doma s.r.o. ; E.ON energie, a.s. ; 
EP Energy trading, a.s. ; Europe Easy Energy a.s. ; Františkovy Energie ; 
Gas International s.r.o. ; Innogy Energie, s.r.o. ; Lama Energy a.s. ; Lidová Energie ; 
Maxim Energy s.r.o. ; MND a.s. ; Moravská plynárenská s.r.o. ; Pražská Energetika ; 
Pražská plynárenská a.s. ; QUANTUM, a.s. ; Rodinná energie a.s. ; Stabil Energy s.r.o. ; 
Utylis Energie s.r.o. ; Vemex Energie a.s. ; X-Energie s.r.o. ; Yello CZ k.s. ;

  • Přímo v terénu jsme zadrželi a následně Policii ČR nebo Městské policii předali 146 zástupců různých aukčních společností, kteří prováděli zakázaný podomní prodej, při kterém tito prodejci lidem nejen lhali a přiváděli je v omyl, ale také je mnohdy fyzicky nebo slovně zastrašovali.
  • Tito prodejci a energo šmejdi, následně dostali ve Správním řízení vysoké finanční pokuty.
  • U více jak 120 těchto energo šmejdů, se nám podařilo zrušit jejich obchodní licence, které měli od dodavatelských společností, pro které pracovali.
  • Dvě aukční společnosti jsme přivedli do likvidace kvůli uloženým finančním pokutám.
  • Na ERÚ (energetický regulační úřad) a ČOI (česká obchodní inspekce) jsme společně s našimi klienty podali více jak 1500 podnětů a stížností ze strany našich poškozených klientů. Naši klienti neprohráli ani jeden spor!

Zde přikládáme seznam AUKČNÍCH společností, které si výše uvedení DODAVATELÉ najímají, aby pro ně pracovali jako ENERGO ŠMEJDI. Opět chceme zdůraznit, že díky znalostem v ERÚ zákoně, se nám podařilo vyhrát veškeré spory a tahanice s těmito ŠMEJDY a naši klienti neplatili ani jedinou korunu na pokutách, které po nich chtěli!

Aukce energií s.r.o. ; Česká Srovnávací s.r.o. ; Auctio Energia s.r.o.
Asociace energetických poradců ; 
Clever people s.r.o. ; Centrální Výběrové řízení
Česká aukce s.r.o. ; 
Česká aukční energetická s.r.o. ; Český spotřebitelský servis energii s.r.o.
E-centre a.s. ; Energetická kancelář s.r.o. ; Energetické aukce s.r.o.
Envona s.r.o. ; Erep Energie ; Fér Energie s.r.o.
IQ Tender - Energetická optimalizace, s.r.o. ; My Energy ; Simply energy s.r.o.
Standard Energy s.r.o. ; Tera Group investment s.r.o. ; Vv trade group